Nasze nagrody i wyróżnienia

Ile wspólnego ma współczesna firma średniej wielkości z gazelą? Tyle, ile biznes z walką o dominację, lub choćby przetrwanie wśród bezwzględnych i często znacznie silniejszych konkurentów. W tym drugim przypadku podobieństwa dostrzeże każdy, kto choćby otarł się o działalność gospodarczą. Ale wróćmy do gazel. Z zoologicznego punktu widzenia to antylopy średniej wielkości, występujące w szesnastu różnych gatunkach, zamieszkujące stepy Azji i afrykańską sawannę. Zwierzaki niezbyt wielkie, szybkie i niezwykle czujne, aby w razie potrzeby uciec przed drapieżnikiem.

Z punktu widzenia "Pulsu Biznesu" gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. W razie zagrożenia z ich strony, po prostu ucieka do przodu.
Certyfikat Przejrzysta Firma, to nadawane od 2008 roku wyróżnienie dla firm, których kadra kierownicza docenia rolę wywiązywania się z obowiązku publikacji swoich sprawozdań finansowych.

Certyfikat Przejrzysta Firma nadawany jest firmom, które opublikowały swoje sprawozdania finansowe w Monitorze Polskim, złożyły je do KRS, bądź przesłały do nas. Swoją działalność D&B opiera na Ustawie z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (Rozdział 7. Badanie i ogłaszanie sprawozdań finansowych).
Celem konkursu ogłoszonego przez Newsweek Polska wspólnie z partnerami: Alior Bankiem, Dun and Bradstreet, Volvo, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszeniem "Inicjatywa Firm Rodzinnych" jest wyróżnienie oraz promocja najdynamiczniej rozwijających się firm rodzinnych w naszym kraju."